Dywaniki, Maty - grzejne

Dywaniki, Maty - grzejneDywanik grzejny to urządzenie elektryczne, niskotemperaturowe energooszczędne. Na całej powierzchni wydziela delikatne, przyjemne ciepło, ogrze­wa stopy nóg osoby stojącej, a także całą postać - urządzenie jest promiennikiem.
Jest pożytecznym urządzeniem szczególnie, gdy przebywamy dłuższy czas w niskich temperaturach, np. w temperaturze podłogi poniżej 20oC. Urządzenie winno być użytkowane pomieszcze­niach wewnętrznych. Bezwładność cieplna niska. Gotowe do pracy, z chwilą włączenia natych­miastowe ciepło równomierne na całej powierzchni. Niewielki ciężar zapewnia bezproblemową zmianę miejsca jego pracy.
Łatwe w utrzymaniu czystości.

Zastosowanie – czasowe i stałe przebywanie ludzi w danym miejscu - kościoły
– stałe i ruchome miejsca pracy – usługi, handel, stanowiska biurowe np. stanowiska kasowe, recepcja, punkty handlowe, kantorki itp.
Dywanik grzejny
- w kolorze ciemny brąz, powierzchnia drewnopodobna, miękka,
nie sztywna, winylowa o zwiększonej odporności na ścieranie, wodoodporna, grubość 9 mm, przewód zasilający zakończony wtyczką z wyłącznikiem podświetlanym OMY 2 x 1,5 mm2 L = 2 mb, kolor czarny, 230 V, 50/60 Hz, IP21, ciężar dywanika 1 m2 = 3,7 kg,
klasa izolacji – kl II


Ogrzewanie nóg


Typoszereg produkowanych dywaników, mat grzejnych. Inne wymiary - na zamówienie!
Moce urządzeń (W) o tej samej powierzchni są zróżnicowane. Dobierać moc w zależności od zastosowania - kol. 11.

Lp.
Typ
230V
Wymiary - mm
Moc
W
Pow.
m2
Temp. dywanika
Sterowanie*
Koszt zużycia energii elektr. 100% mocy*
groszy/godz.
Zastosowanie
gr.
szer.
dług.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1 D400
9
500
500
95
0,25
43oC
wyłącznik
włącz/wyłącz
7,1
pom. zimne, nieogrzewane, podłoga kamienna,
np. kościoły
2
D300
9
550
500
60
0,28
34oC
4,5
pom. zimne, niedogrzane, podłoga kamienna, słabo izolowana
3
D200
9
550
500
50
0,28
28oC
3,7
pom. ogrzewane, podłoga zimna, poniżej temp. 22oC, pom. mieszkalne, biurowe

Kol. 8 – max temperatura dywanika po 10 minutach pracy w temp. otoczenia 18oC
Kol. 9 – w celu zwiększenia żywotności dywanika, można zastosować sterownik, obniżając temperaturę powierzchni i zużycie energii elektrycznej
Kol. 10 – do obliczeń przyjęto koszt 1 kWh = 0,75 zł brutto
Kol. 11 – podano przykładowe zastosowanie


Przeznaczenie - dywanik grzejny służy do czasowego ogrzewania i dogrzewania osoby, w miejs­cu, w któ­rym odczuwa ona przenikliwy chłód z nieizolowa­nej podłogi.
Dywanik grzejny służy wyłącznie do indywidualnego stosowania w pomieszcze­niach zamkniętych. W wykonaniu kościelnym najczęściej stosowany jest przed ołtarzem, ambonką, miejscem przewodniczenia.W pomieszczeniach biurowych, gdzie temperatura pomieszczenia wynosi ok. 22°C, temperatura podłogi jest nawet 5°C niższa. Trzymając nogi na takiej podłodze człowiek marznie, szczególnie gdy podłoga wykonana jest z płytek ceramicznych. Dywanik grzejny temu przeciw­działa zapewniając komfort cieplny. Są użytkowane na stanowisku komputerowym, kasowym, w kiosku itp. Dywaniki grzejne są wykonane z wykładziny podłogowej winylowej stosowanej powszechnie w pomieszczeniach użytkowych, warunki eksploatacji dywanika grzejnego są podobne jak wykładziny podłogowej, jednak należy mieć na uwadze, że jest to urządzenie elektryczne.Dywanik do pomieszczeń biurowych i podsuszania butów


Uwagi eksploatacyjne. Dywanik od strony podłogi posiada dwustronną taśmę klejącą, która służy do unieruchomienia (sklejenia) dywanika do podłogi. Dywanik wydziela ciepło na dwie strony. W celu ograniczenia strat ciepła od spodniej strony przy bardzo zimnych podłogach, dodatkowo można zastosować izolację cieplną o grubości kilku mm. Dywanika nie należy przykrywać. Jeżeli istnieje taka potrzeba wynikająca np. z dopasowania kolorystyki do otoczenia, na dywanik można nakleić stosowną tkaninę o dobrym oddawaniu ciepła.
W tabeli podano maksymalną temperaturę dywanika. Dywaniki z kolumny 1 i 2 (tabela) powinny być wyposażone w sterownik ograniczający temperaturę, „fizjologiczna” temperatura dłuższego stania na dywaniku nie powinna przekraczać 26oC.


Zastrzegamy sobie prawo do zmian konstrukcyjnych wyrobów. Strona internetowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

ZAKŁAD PRODUKCJI URZĄDZEŃ GRZEJNYCH Sp. z o.o.
55-002 Łany k. Wrocławia
ul. Odrzańska 14
Tel.+48 71-318-58-95
Tel.+48 71-318-58-96
e-mail: izoterma@izoterma.com.pl
Polityka prywatności
wykonanie: kotonski.pl