Sauna infrared IZOTERMA - Kabina podczerwieni

Sauna infrared - kabina podczerwieni IZOTERMA jest urządzeniem niskotemperaturowym (temp. do 50˚C). Słońce przesyła na ziemię dobroczynne dla zdrowia promieniowanie podczerwone, które z kolei zamieniane jest na energię cieplną.Tak samo działa kabina podczerwieni IZOTERMA, z ta różnicą, iż nie emituje szkodliwego dla zdrowia promieniowania UV.Źródłem dobroczynnego dla zdrowia oddziaływania kabiny infrared IZOTERMA jest emitowane przez promienniki promieniowanie podczerwieni o właściwej długości fali, które wnika w głąb skóry ludzkiej i ogrzewa ciało od wewnątrz. Rozszerzają się naczynia krwionośne, pobudzana jest mikrocyrkulacja krwi i zwiększa się ukrwienie tkanek. Skóra nabiera intensywniejszej barwy, co oznacza, że bogata w tlen krew dociera do miejsc, gdzie może jej brakować. Proces ten powoduje usunięcie z organizmu wraz z potem toksyn i złogów (zbędnych produktów przemiany materii magazynowanych między innymi w skórze). Przyspieszane jest spalanie tkanki tłuszczowej, następuje redukcja cellulitu.
Systematyczne korzystanie z kabiny niweluje bóle reumatyczne, mięśniowe, pourazowe, bóle związane z dyskopatią, kurcze i napięcia mięśniowe. Promieniowanie podczerwone wykorzystywane jest w leczeniu chorób stawowych i zaburzeń krążenia, przyspiesza proces rekonwalescencji po kontuzjach, zwichnięciach, złamaniach. Korzystanie z kabiny podczerwieni podnosi odporność organizmu ponieważ pobudzony zostaje układ immunologiczny, krótka sesja po przemarznięciu, przemoczeniu zapobiega przeziębieniu.

Sesja (ok. 30 min.) w kabinie podczerwieni przynosi relaks fizyczny - rozluźnia mięśnie oraz psychiczny - uspokaja, poprawia nastrój, pozwala pozbyć się stresu dnia codziennego.
Kabina IZOTERMA wyposażona jest również w lampy do koloroterapii o działaniu antydepresyjnym - jest szczególnie polecana w sezonie jesienno-zimowym, przy spadkach nastroju spowodowanych niedoborem promieni słonecznych. Kabina podczerwieni wskazana jest dla osób poddających się wysiłkowi fizycznemu, uprawiających sport - promieniowanie podczerwone rozbija kwas mlekowy w mięśniach, który powstaje po przeforsowaniu organizmu tzw. zakwasy - a sesja przed wysiłkiem fizycznym, treningiem zapobiega ich powstawaniu.

Z kabiny podczerwieni IZOTERMA mogą korzystać różne grupy wiekowe (także osoby z nadciśnieniem, chorobami serca), sesja w kabinie nie forsuje organizmu - oddziaływuje w łagodny sposób za to z dużą skutecznością.Kabina podczerwieni IZOTERMA posiada cztery zespoły promiennikowe i tyle samo lamp zamontowanych w narożach kabiny. Rozmieszczenie promienników powoduje, że penetracja dobroczynnych promieni podczerwonych i cieplnych obejmuje natychmiast całą osobę przebywającą w kabinie, oznacza to, że promieniowanie oraz energia cieplna rozprowadzana jest równomiernie na całej przestrzeni - nie ma stref o niżach promiennych i temperaturowych. Inne dostępne na rynku kabiny w odróżnieniu od kabiny IZOTERMA - nie posiadają tej zalety - brak jest energii promienistej, cieplnej w całej przestrzeni kabiny, bywa że od podłogi do ławek jest chłód - część krzyżowa pleców jest niedogrzana, zbyt wolno następuje wzrost temperatury, są energochłonne. Kabina podczerwieni IZOTERMA wyróżnia się elegancką formą zewnętrzną, można ją wkomponować we wnętrze każdego pomieszczenia, nawet o stałym pobycie ludzi.
Użytkowanie. Małe wymiary umożliwiają wstawienie kabiny do każdego pomieszczenia mieszkalnego, gospodarczego i usługowego. W kabinie może przebywać od jednej do dwóch osób jednocześnie. Zalecany czas przebywania ok. 30 min. Użytkownik w prosty sposób nastawia temperaturę i czas - na sterowniku, który może być zamontowany na zewnątrz lub wewnątrz kabiny. Kabina posiada wewnętrzny regulator wentylacji ciepła, który ma zastosowanie w przypadku niskiej temperatury otoczenia kabiny.
Kabina nie wymaga bieżącej konserwacji ani napraw a jedynie przewietrzenia po każdorazowym użytkowaniu.
Nabywcy. Małe gabaryty, niskie zużycie energii elektrycznej, niewydzielanie wilgoci pozwala na montaż w pomieszczeniach mieszkalnych. Zakłady usługowe i lecznicze: wellnes, fitnes, gabinety: kosmetyczne, odnowy biologicznej, siłownie, obiekty rehabilitacyjne, sportowe, wypoczynkowe, sanatoria, hotele itp.

Dane kabiny: 1,22 x 1,22 x 1,82 m (szer. x głęb. x wys.) (2,0 + 1,0) kW - pobór mocy 230V - napięcie. Podłączyć ją można do istniejącego gniazda elektrycznego 230V, instalacja elektryczna nie wymaga żadnych przeróbek.
Kabina infrared (podczerwieni) produkcji IZOTERMA wyróżnia się wśród innych istniejących na rynku nie tylko niższą ceną, także walorami eksploatacyjnymi oraz elegancką oprawą plastyczną formy zewnętrznej. Producent udziela trzyletniej gwarancji na sprawne działanie kabiny.
Na zamówienie wykonujemy kabiny podczerwieni IZOTERMA według życzenia np. dostosowując się do życzeń i wymagań gabinetów kosmetycznych.

Zastrzegamy sobie prawo do zmian konstrukcyjnych wyrobów. Strona internetowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

ZAKŁAD PRODUKCJI URZĄDZEŃ GRZEJNYCH Sp. z o.o.
55-002 Łany k. Wrocławia
ul. Odrzańska 14
Tel.+48 71-318-58-95
Tel.+48 71-318-58-96
e-mail: izoterma@izoterma.com.pl
Polityka prywatności
wykonanie: kotonski.pl