Ogrzewanie prezbiterium

Ogrzewanie prezbiterium
Bywają kościoły gdzie wewnątrz panuje temperatura bliska 0oC. Dotyczy to bezpośrednich stref gdzie kapłan odprawia nabożeństwo. Stół ofiarny, szczególnie gdy mensa jest wykonana z kamienia, wydziela przenikliwy chłód a woda w naczyniach liturgicznych (ampułkach) zamarza. Aby wyeliminować te niedogodności ZPUG IZOTERMA zaprojektowała ogrzewanie mensy i ampułek. Na mensę pod obrusem nakłada się cienką wykładzinę grzejną o grubości ok. 3mm o szerokości B=520 mm i długości wg zamówienia.
Wydzielające się z wykładziny grzejnej ciepło tworzy barierę przed dopływem zimna z mensy, co sprawia, iż kapłan nie odczuwa zimna. Zarówno wykładzinę grzejną na mensę jak i płytkę pod ampułki podłącza się do istniejącego gniazdka sieci 230 V.
W celu ocieplenia miejsca na podłodze, w którym przebywamy, kładziemy podest lub dywanik grzejny. Służą one do ogrzewania miejscowego nóg lub całej postaci stojącej na urządzeniu.
Podobnie listwy grzejne zamocowane do ściany oddają swoje ciepło prostopadle do swojej płaszczyzny osobie siedzącej ogrzewając jej nogi.


Ołtarz


Ambonka


Miejsce przewodniczenia


Miejsce ministrantówBiorąc pod uwagę możliwości technicznego zastosowania urządzeń grzejnych oraz temperaturowe warunki panujące w strefie przebywania kapłana w prezbiterium Zakład Produkcji Urządzeń Grzejnych IZOTERMA zaprojektował kilka rozwiązań dostarczania ciepła do wydzielonej strefy.Wykładzina grzejna

Wykładzina grzejna do stosowania na mensę, to cieńki element grzejny o grubości ok. 2 mm, szerokości 520mm i długości wg zamówienia, z przewodem zasilającym L = 2 mb z wtyczką i wyłącznikiem podświetlanym, zasilanie 230 V.

Płytka grzejna pod ampułki

Płytka grzejna, to urządzenie grzejne o wymiarach gabarytowych 25x250 x 330 [mm], wykonane z blachy aluminiowej lakierowanej, o mocy 45 W, z przewodem zasilającym L = 2,0 mb, z wtyczką i wyłącz­nikiem, zasilanie 230 V.
Praca urządzenia w ciągu 1 godziny to koszt zużycia prądu - 3 grosze brutto.

Podest grzejny

Podest grzejny to urządzenie o wymiarach wg zamówienia i grubości 34mm. Wykonany z profili drewnianych, o powierzchni z wykładziny winylowej antypoślizgowej lub paneli laminowanych, przewód zasilający L=3,0 mb, dwa zakresy mocy, programator cyfrowy.
Praca urządzenia o powierzchni 1 m2 w ciągu 1 godziny to koszt zużycia prądu - 26 groszy brutto na maksymalnej mocy.

Mata grzejna miękka

Mata grzejna - miękka, twarda, to urządzenie grzejne o wymiarach według zamówienia, do ogrzewania strefowego (miejscowego), np. przed ołtarzem, ambonką. Matę kładzie się bezpośrednio na podłogę lub istniejący dywan. Maty nie należy przykrywać. Poza sezonem grzejnym matę zdejmujemy i przechowujemy w odpowiednim pomieszczeniu.
Mata posiada grubość 9 mm, jest elastyczna, częściowo można ją zwijać. Powierzchnia drewnopodobna wykładzina winylowa podłogowa, można ją zmywać.
Maty ułożone do pracy winny być po obwodzie przyklejone do podłogi.Listwa grzejna typ LG
B = 160 x L mm
wg zamówienia
Listwa grzejna to urządzenie o szerokości B = 160 mm i długości wg zamówienia, wykonana z blachy lakierowanej, z tylnej strony posiada puszkę instalacyjną do połączenia zasilania elektrycznego oraz zaczepy do uchwytów, mocowanych kołkami rozporowymi do ściany. Listwy można łączyć w ciągu liniowym, zasilanie 230 V.

Zastrzegamy sobie prawo do zmian konstrukcyjnych wyrobów. Strona internetowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

ZAKŁAD PRODUKCJI URZĄDZEŃ GRZEJNYCH Sp. z o.o.
55-002 Łany k. Wrocławia
ul. Odrzańska 14
Tel.+48 71-318-58-95
Tel.+48 71-318-58-96
e-mail: izoterma@izoterma.com.pl
Polityka prywatności
wykonanie: kotonski.pl