Ogrzewanie zakrystii

Elementy systemu ogrzewania kościoła - ogrzewanie zakrystiiWbrew pozorom ogrzewanie zakrystii nie jest sprawą prostą. Pomieszczenia zakrystii, od strony architektonicznej i budowlanej, są bardzo zróżnicowane. Zarówno w zabytkowej świątyni, jak i nowoczesnej budowli, wysokość pomieszczenia, łuki oraz sklepienia utrudniają wkomponowanie właściwego ogrzewania. Często są to pomieszczenia zawilgocone. Jedno co jest wspólne dla zakrystii to powierzchnie ścian, które na wysokości funkcjonowania człowieka są zajęte przez różnego rodzaju umeblowanie i wyposażenie; uniemożliwia to zamontowanie na podłodze stojących grzejników.

W zakrystiach można spotkać grzejniki konwekcyjne lub akumulacyjne; są one jednak nieekonomiczne. Jednym z rozwiązań jest promiennik podczerwieni ceramiczny IR IZOTERMA, zawieszony na ścianie; Ten typ ogrzewacza nie zajmuje miejsca i dostarcza natychmiastowe ciepło z chwilą włączenia, przez co stwarza komfort cieplny podczas przebywania w zakrystii.

Zastrzegamy sobie prawo do zmian konstrukcyjnych wyrobów. Strona internetowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

ZAKŁAD PRODUKCJI URZĄDZEŃ GRZEJNYCH Sp. z o.o.
55-002 Łany k. Wrocławia
ul. Odrzańska 14
Tel.+48 71-318-58-95
Tel.+48 71-318-58-96
e-mail: izoterma@izoterma.com.pl
Polityka prywatności
wykonanie: kotonski.pl